wróć do wszystkich wpisów

Przygotuj swoje włosy na jesień!

2023-01-23

Regeneracja włosów po lecie – zapraszamy na artykuł przygotowany przez Adrianę Królik i Adriana Hryszko – instruktorów marki Kemon!

 

Słona woda, chlor promieniowanie UV i piasek mają zwykle katastrofalny skutek dla kondycji włosów, a palące słońce mimo, że dostarcza mnóstwo witaminy D, która pobudza hormon szczęścia to niestety dla naszych kosmyków już tak zbawienne nie jest. Gdy włosy po wakacjach stają się suche, matowe, a  kolor traci blask koniecznie należy je odżywić i zregenerować.

 

Możemy zapobiec tym skutkom używając samodzielnie kosmetyków z filtrami ochronnymi lub wybierając się po poradę do specjalisty.

Marka Kemon proponuje w swojej ofercie serię słoneczną Actyva Linfa Solare, która doskonale sprawdzi się w tej roli. Dodatkowo warto sięgnąć po kosmetyki zabezpieczające przed wysoka temperaturą np:

Bellessere Hair Spray
Bellessere Heat Protection

 

Przed wakacjami każdy z nas pamięta o tym, aby udać się do fryzjera i zadbać o swój wygląd, natomiast po powrocie często o tym zapominamy lub nie wiemy, że uzupełnienie pigmentu czy zadbanie o równowagę hydrolipidową skóry oraz nawilżenie włosów jest równie ważne.

 

Przyjrzyjmy się temu jaki wpływ na włosy ma np. chlor.

Dodawany jest do wody w celu dezynfekcji – zabija bakterie i jednocześnie niszczy substancje organiczne. Co ciekawe, sam w sobie nie jest szkodliwy, przynajmniej dopóki nie połączy się z substancją organiczną (np. pot, włosy). Po takim połączeniu wytwarza się chloramin i to on jest szkodliwy dla włosów – wnika w ich włókna i zmienia ich strukturę. Dodatkowo, jeśli skóra głowy podczas kąpieli w chlorowanej wodzie ma kontakt ze słońcem, mogą wystąpić podrażnienia. Krótkie i sporadyczne wizyty na basenie nie mają znacznego wpływu na kondycję skóry i włosów, inaczej jest, gdy chodzimy tam regularnie.

 

Przykładem zabiegu, który można wykonać w salonach fryzjerskich współpracujących z marką Kemon, jest ACTYVA Bio Detox, który oczyszcza z pozostałości substancji osiadających na powierzchni włosa jak i wewnątrz niego. Ten zabieg jest idealny dla każdego tuż po okresie letnim. Po takiej kuracji warto zadbać o odpowiednie odżywienie i nawilżenie włosów za pomocą np. zabiegów infuzji tlenowej, które nadają wyjątkową miękkość i połysk lub wykonując rytuał do włosów bardzo przesuszonych Actyva Nutrizione Ricca podczas którego fryzjer wykonuje zabieg przy użyciu sauny oraz kilku produktów (szampon głęboko nawilżający Nutrizione Ricca, maska do włosów przesuszonych w połączeniu z olejkiem Bellessere i na koniec mleczko bez spłukiwania Actyva Nutrizione Hydrating Milk, które ułatwia rozczesywanie i chroni włosy przed puszeniem). Są to kosmetyki bogate w składniki takie jak lipidy oliwy z oliwek, proteiny owsa, olej arganowy, siemię lniane. Aby efekty były zadowalające i utrzymały się na dłużej warto taką pielęgnację powtarzać w domu raz na tydzień.