Wraz ze wzrostem zainteresowania ekologią, rynki zostały przepełnione wieloma “naturalnymi” lub “bio” produktami. Chcąc potwierdzić swoją autentyczność zdecydowaliśmy się na to, aby wzbogacić wszystkie linie produktowe o własną mieszankę ekstraktów naturalnych. Wyciągi z tych roślin działają synergicznie, a dzięki nim Kemon uzyskał patent świadczący o wysokim stopniu innowacyjności przeprowadzanych badań i ich rezultatów. W ten sposób powstał Velian Complex: opatentowana mieszanka, będących wynikiem wieloletnich badań naukowych.

Kemon Open Lab

W pobliżu naszej fabryki, na wzgórzach Umbrii, ponad 10 lat temu otworzyliśmy Kemon Open Lab, przekształcając około 20 hektarów ziemi w ekologiczną uprawę i rozpoczynając długie eksperymenty na roślinach leczniczych. Wybraliśmy cztery rośliny ze względu na ich właściwości zmiękczające i kojące – uprawiane ekologicznie, rodzime, odporne na gorące warunki atmosferyczne.

Verbasco

Dziewanna wielokwiatowa

To roślina zielna o długiej i prostej łodydze, rosnąca w suchych i nieuprawianych miejscach. Suszony kwiat ma słodkawy smak, zapach miodu, zawiera olejek eteryczny, barwniki glikozydowe oraz substancje tłuszczowe i cukry. Aktywnymi składnikami dziewanny są przede wszystkim śluz, saponiny – czyli pochodne cukrów oraz flawonoidy – czyli organiczne związki chemiczne. Właściwości lecznicze tej rośliny pochodzą głównie z jej liści i kwiatów, które należy suszyć w okresie pełnego rozkwitu. Dzięki właściwościom łagodzącym dziewanna jest doskonałym składnikiem produktów kosmetycznych do ciała i skóry głowy.

Elicriso

Kocanka włoska

Przez stulecia uważana za roślinę o wielu dobroczynnych właściwościach. Nazwa helichrysum pochodzi od greckich helios (słońce) i chrysos (złoto) i nawiązuje do złotożółtego koloru kwiatów. Kocanka jest również znana pod nazwą „semprevivo”, ponieważ łuszczące się i twarde przylistki otaczające kwiaty zapewniają jej długą żywotność. W kosmetyce wykorzystuje się jej kwiatostan, mający działanie oczyszczające, ściągające i odświeżające. Dodatkowo posiada właściwości kojące oraz łagodzące delikatną, zaczerwienioną skórę.

Lino

Len zwyczajny

Uprawiany już w czasach prehistorycznych ze względu na włókno i jadalne nasiona. Ta roślina o błękitnych kwiatach kwitnie od maja do sierpnia. W kosmetyce wykorzystuje się jego nasiona i odciągnięty z nich olejek. Dzięki wysokiej zawartości śluzu i wielu nienasyconych kwasów tłuszczowych, posiada niezwykle cenne właściwości łagodzące i ochronne. Nasiona lnu zawierają substancje wzmacniające włosy, zapewniają ochronę i miękkość na ich całej długości oraz intensywny blask.

Camomilla dei tintori

Rumian żółty

Z greckiego anthemis (mały kwiat) jest to jeden z gatunków rumianku, gotowy do zbiorów między czerwcem a sierpniem. W kosmetykach wykorzystuje się proszek uzyskany z jego kwiatów. Zmieszany z ciepłą wodą, pozwala uzyskać pastę do nakładania na jasne włosy w celu ożywienia refleksów. Posiada silne działanie przeciwutleniające.