Zrównoważony Rozwój

Marka Kemon od początku dba o ochronę środowiska i przywiązuje do tego szczególną wagę, przede wszystkim poprzez realizację projektów ekologicznych.

Partnerstwo

Od 2014 roku jesteśmy Korporacyjnym Złotym Darczyńcą FAI, czyli Włoskiego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2015 roku znaleźliśmy się wśród członków założycieli organizacji non-profit Fondazione Archeologia Arborea, obejmującej pradawny sad oraz bogatą skarbnicę bioróżnorodności w okręgu miejskim Città di Castello z około 400 wiekowymi i rzadkimi gatunkami drzew owocowych.

Eco Bio Open Lab

Około 21 hektarów ziemi, które znajdują się niedaleko naszych zakładów, zmieniliśmy w organiczną uprawę leczniczych oraz lokalnych roślin. To zielone laboratorium badawcze na świeżym powietrzu pozwala nam testować najlepsze organiczne składniki, aby później tworzyć zrównoważone produkty kosmetyczne. Wszystkie zdjęcia krajobrazów zamieszczone w tym folderze zostały wykonane w Eco Bio Open Lab.

Czysta energia

Używamy jedynie czystej energii 100% Multiutility produkowanej przez elektrownię Gruppo Dolomiti Energia we wschodnich Alpach. Dodatkowo dobrowolnie stosujemy się do Protokołu z Kyoto, równoważąc naszą emisję CO2 poprzez finansowanie hydroelektrowni w Chinach.

Ochrona zasobów

Wyposażyliśmy nasze zakłady w system oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy, który pozwala nam zredukować odpady i unikać stosowania niezrównoważonych produktów chemicznych. W 2015 roku zaczęliśmy używać energooszczędnego oświetlenia LED w naszych zakładach produkcyjnych oraz wyposażyliśmy pracowników firmy w samochody hybrydowe. W biurze stosujemy jedynie niebielony papier makulaturowy. Każde 500 arkuszy takiego papieru oszczędza 83% wody, 72% energii elektrycznej oraz 53% CO2 uwalnianego do atmosfery. W celach komunikacji marketingowej zobowiązaliśmy się stosować papier FSC

Certyfikacja procesów w zakładach produkcyjnych

Na przestrzeni lat osiągnęliśmy coraz wyższe certyfikowane standardy jakości, produkcji oraz zrównoważenia środowiskowego – nasze zakłady produkcyjne posiadają świadectwo zgodności z normą ISO 14001, która reguluje System Zarządzania Środowiskowego. Nasz system zarządzania jakością jest certyfikowany już od niemal 20 lat z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy w tej dziedzinie prekursorami.